Narçiçeği Hikayesi

Hani herkesin günün birinde gerçekleştireceğine inandığı bir hayali vardır ya işte benim hayalim NARÇİÇEĞİM. İnancım,sevgim,emeğim ve umutlarımın yeri. Her karesinde inancımla harmanladığım emeğimin olması benim için ayrı bir haz.Çıralı benim için 1988 den itibaren vazgeçilmez oldu yani ilk tanıştığımız yıl.

O yıl THY de henüz ikinci yılımdı, iş hayatımın en güzel yılları ve bu tam 20 yıl sürdü NARÇİÇEĞİME ancak emekli olduğumda kavuşabilecektim. 2003 te ilk adımı atıp önce ileride ailemle hayatımızın geri kalanını yaşayabileceğimiz bir ev yaptık Çıralıda. Yani artık yarı çıralılı olmuştuk. Ve yıl 2006 artık emekliyim. O muhteşem köyümüzde dostlarımızı da ağırlayacağımız ve hep hayalini kurduğumuz küçük otelimizi hayata geçirmenin zamanı gelmişti.Ailece herşeyimizi ortaya koyarak 1 yıllık bir emekten sonra bu güne geldik. Her karesinde emeğimizin olduğu NARÇİÇEĞİ Hotel, bahçesindeki çiçeğinden, ağacına ve evlerindeki en ince detayına kadar büyük bir heves ve zevkle yaptığımız en güzel eserimiz bizim için.

Çıralı Narçiçeğinde Yaşam

Biraz Çıralıda yaşamaktan bahsedeyim. Sabah kalkıp kapınızı açtığınızda doğanın hangi güzelliğine bakacağınızı şaşırıyorsunuz
önce.Güneşin ilk doğduğundaki tazeliği,temiz havası, yeşilin her tonu,belki de daha önce hiç duymadığınız değişik türde kuş sesleri,Ağustos böceği şarkıları. Bu güzellikleri bir arada ne kadar görebiliyorki insan hayatında...Sonra bir dağın yamacından akan dere kenarında sabahın esintisi ile mükemmel bir Narçiçeğine özel bir kahvaltı. Artık kendinizi o muhteşem denize atmanın zamanı geliyor yavaş yavaş. Eğer spor yapmayı seviyorsanız yürüyerek yada size vereceğimiz bisikletlerle ulaşabilirsiniz sahile. Denizin güzelliğine doyamadığınız için akşam üzeri dönebiliyorsunuz evinize.

Nar, Portakal ve Limon ağaçları arasında oturup biraz dinleniyorsunuz önce, belki hamakta uzanıp biraz şekerleme yapmak geliyor içinizden belkide soğuk bir şeyler içmek çardakta güzel müzikler eşliğinde.Güneşin batışını izlemek bir başka oluyor Çıralıda. Acaba ben daha önce hiç böyle bir manzara görmüşmüydüm diye şüpheye düşüyor insan. O heybetli Musa dağının arkasında kaybolurken Güneş, bütün renkleri ardında bırakıyor sanki, o renkler kendini binlerce yıldıza bırakıyor bir kaç saat içinde. Hele mehtaplı gecelerin keyfi daha bir başka oluyor.İşte böyle bir ortamda akşam yemeğinin keyfini düşünebiliyormusunuz?Eğer gecenin bitmesini istemiyorsanız ve mehtabın eşsiz güzelliğinde denize girmek yada sadece bu manzara karşısında içkinizi yudumlamak sizin için bir keyif olacaksa bunun için size güvenle denize açılıp yakamozlar eşliğinde yüzebileceginiz mehtap turu da sunabiliriz.Çıralıda o kadar çok keyif alınacak şey varki Trekking,Tarihi keşif turları,Caretta Caretta yuva alanları gezisi, Olympos antik şehir turları, Yanartaştan Güneşin batışını izleme, bazı deniz sporları,tırmanma sporları bunlardan sadece birkaçı.

Eğer gerçekten dinlenmek ve birazda kendinizi şımartmak istiyorsanız Çıralıya muhakkak uğramanız gerekiyor:)

Narçiçeğinde
Arzularsa
Ruhunuz dinginliği,
Çağırır
İçtenlikle
Çılgın,
Eşsiz ,
Güzel doğasına
İftiharla.

Hayatınızın
Olağanüstü
Tatiline
Erişmeniz
Layıkıyla ...

SEVİL ENGİN